Czy indywidualne ubezpieczenie grupowe się opłaca?

Indywidualne ubezpieczenie grupowe jest przeznaczone dla osób, które były wcześniej objęte grupowym ubezpieczeniem pracowniczym, ale odeszły z pracy i zastanawiają się, co zrobić z ubezpieczeniem na życie. Czy taka forma polisy życiowej jest opłacalna? Zalety ubezpieczeń grupowych sprawiają, że po rozwiązaniu umowy z pracodawcą były pracownik chętnie kontynuowałby warunki swojego grupowego ubezpieczenia, ciesząc się niską ceną i szerokim zakresem ochrony, jednak kontynuacja tej polisy już tak korzystnie nie wygląda.

Po dokładnym przeanalizowaniu zalet indywidualnego ubezpieczenia grupowego okazuje się, że zalety są pozorne. Kontynuacja grupowego ubezpieczenia pracowniczego na takich samych warunkach może być zawarta tylko na określony czas, np. na rok. Po tym czasie ubezpieczyciel może zażądać wypełnienia ankiety medycznej i zrobienia badań na jego koszt, aby właściwie ocenić ryzyko ubezpieczeniowe. Koniec końców – ubezpieczony traci korzystne warunki i zostają mu zaproponowane nowe, które niekoniecznie muszą się opłacać.

Indywidualne ubezpieczenie grupowe może się charakteryzować niskimi sumami ubezpieczenia – bardzo niskimi w porównaniu do indywidualnego ubezpieczenia na życie, a to z kolei wiąże się również z niskimi odszkodowaniami. Za niewiele wyższą składkę można mieć polisę na życie, która będzie chroniła finansowo ubezpieczonego o wiele lepiej.

Może być również tak, że kontynuacja ubezpieczenia będzie obejmowała ochroną członków rodziny do określonej liczby wydarzeń – czyli przy trzecim nieszczęśliwym wypadku małżonka ubezpieczyciel nie wypłaci już odszkodowania.

Tutaj możesz przeczytać inną opinię na temat indywidualnych ubezpieczeń grupowych: http://cotojestubezpieczenienazycie.pl/faq/co-to-jest-indywidualne-ubezpieczenie-grupowe-i-czy-jest-ono-korzystne/.

Post Navigation